ATV

Gün Ortası 13:00 - 14:00
İsim Turkuvaz Aktif Televizyon Prodüksiyon A.Ş.
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
İletişim iletisim@atv.com.tr
Telefon -
Adres www.atv.com.tr

Ülkemizin önemli televizyon kanallarından birisi olan ATV, Temmuz 1993’te test yayınlarına başlamış 2 ay kadar bir süre bu şekilde yayına devam etmiştir. Resmi olarak ise 9 Eylül 1993 yılında faaliyete geçerek yayın hayatına başlamıştır. Kurulumunda 3 büyük firmanın ortaklığı olan bu kanal, günümüze gelene kadar sıkça el değiştirmiştir. Ülkemizde en çok izlenen kanallardan birisi olması, sıkça el değiştirmesinin en önemli sebeplerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda internet üzerinden de yayın yapmaya başlamasıyla birlikte, izleyici kitlesini iyice arttırarak başarısını geliştirmiştir. Dileyen herkes internet üzerinden atv canlı yayınını dilediğince izleyebilmektedir.

Televizyon sektörünün ülkemizdeki yeri ve önemi hatırı sayılır seviyelerde seyretmektedir. Özellikle son yıllarda internet yayınlarının da yaygınlaşmasıyla birlikte sektörün büyüklüğü iyice artmış bulunmaktadır. Devlet kanalının uzun yıllar süren tekel yayınının ardından zamanın yetkilileri tarafından çıkarılan yasal düzenlemelerin ardından tv sektörüne özel girişimciler birer birer el atmaya başlamış bulunmaktadır. İlk özel girişimcilerden biri olan ATV, 3 büyük iş adamının girişimleriyle yayın hayatına başlamıştır. Bir süre 2 patronla devam ettikten sonra 2002 yılında Ciner Grub’a devredilmiştir. 2007’ye kadar bu şirket bünyesinde orta halli bir seyir izledikten sonra 2007 yılında Turkuaz AŞ tarafından satın alınmasıyla birlikte Çalık Grubu’na geçmiş bulunmaktadır. Asıl önemli atılımlarını bu tarihten sonra yapmaya başlayarak alanının öncü isimlerinden birisi olmayı başarmış bulunmaktadır. Peş peşe yayınladığı diziler, yarışma ve haber programları başta olmak üzere birçok yayını ile izleyicileri çekmeyi başarmıştır. ATV canlı izlemek için üstelik sadece televizyona bağlı kalmak yerine internet üzerinden de izlenebiliyor olması bu yükselişinde büyük pay sahiplerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

ATV kanalında yayınlanan haber programları ve benzer içerikli yayınlar ülkemizin yanı sıra dünyanın her bir yanına farklı dillerde de yayın yaparak ulaşmaktadır. Böylece hem oralarda olup bitenleri bizlere ulaştırmakta hem de ülkemizde yaşanan tüm gelişmeleri dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaştırmaktadır. Böylece hem bizlerin dünyadan haberdar olmasını hem de dünyanın bizden haberdar olmasını sağlamaktadır. Özellikle gurbetçi vatandaşlarımız için son derece önemli olan bu hizmet oldukça beğenilmektedir. Canlı yayınları kesintisiz olarak karasal ve uydu yayınlarından devam ederken bir yandan da internet üzerinden izleyicilerine ulaştırılmaktadır. Böylece illa tv olmasına gerek kalmaksızın günün her anında istenilen her yerden internet aracılığıyla yayınlarına erişilebilmektedir.

Atv izlemek için illa bir televizyon olması gerekmiyor demiştik. Günümüzde internet erişiminin hızla yaygınlaşması ve neredeyse her yerde karşımıza çıkması ile birlikte bu kanalı izlemek de son derece kolaylaştı. 7/24 kesintisiz yayın yapan bu kanalı web sitemizden dilediğiniz zaman dilediğinizce seyredebilirsiniz. Yüksek kaliteli yayına donmadan ve kopmalar yaşamadan rahatça erişim sağlayabilirsiniz. Sabahları birçoğumuz alelacele evden çıkmaya, işe veya okula yetişmeye çalışırken haberler ve diğer sabah programlarını maalesef kaçırmaktayız. Ama internet erişimi olan herhangi bir cihaz aracılığıyla evde izleyemediğimiz yayınları canlı olarak rahatlıkla izleyebiliriz. Yine aynı şekilde akşam eve elene kadar geçen süre içerisinde televizyondan izleyemeyeceğimiz tüm yayınları internet üzerinden canlı olarak ATV kanalını izleyerek takip etmiş oluruz. Böylelikle seyrettiğimiz hiçbir programı kaçırmadan rahatça izlemeye devam etmiş oluruz. Kanalı izlemeye başlarken ilk olarak birkaç saniye beklemeniz gerekecektir. Bu süre içerisinde yayın açılarak izlenebilir hale gelecektir. Mobil cihazların çekim gücüne bağlı olarak yayının kalitesinde değişiklikler olabileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Evde ve iş yerindeki internet bağlantılarında ise çok büyük bir sorun olmadığı sürece herhangi bir kopma ve donma yaşamadan keyifli bir seyir zevkine erişebilirsiniz.

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?