Digitürk Kimin Kanalı ?

Digitürk Kimin Kanalı ?

Digitürk

Ülkemizde dijital medya platformunda faaliyet gösteren Digitürk, hiç şüphesiz sektörünün lideri. Özellikle 2017 yılında el değiştirdikten sonra bünyesine kattığı kanallarla, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeye başladı. Peki Digitürk kimin? Digitürk’ün fiyatı nedir? Digitürk’ü nasıl izlerim? beIN SPORTS kimin? Gibi sorularınızın cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Digitürk Kimin Kanalı?

Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital medya platformu Digitürk’ü, Katar merkezli medya gurubu beIN Media satın alarak kendi bünyesine eklemiştir. Yaklaşık 3.3 milyon üyesi ile Türkiye’nin en çok kullanılan dijital medya platformu Digitürk, beIN Media geçmesi ile birlikte lig TV yerine beIN SPORTS a bıraktı. Dünya genelinde 38 ülkede yayın yapan beIN Media, Digitürk’ü satın almasından sonra özellikle spor kanalları ile daha büyük yükselişler yakaladı.

beIN MEDIA GROUP’un Başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi, Digitürk’ü satın aldığındaki açıklaması;

“Grubumuzun tarihindeki en büyük anlaşma olan bu satın alma, küresel genişleme sürecimizde önemli bir kilometre taşı. Ayrıca bu satın alma, yüksek büyüme potansiyeli olan ve gelişmiş piyasalarda en yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin kararlılığımızın da bir ifadesidir.”

“Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile olan komşuluğu ve Avrupa ile Asya’daki bizim için önemli piyasalara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türkiye pazarına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından çok önemli bir adımdır. Digiturk, hızla büyüyen Türkiye piyasasında bizi lider konumuna getiriyor ve önümüzdeki yıllar için çok önemli iş fırsatlarını yakalama şansı sunuyor. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türkiye’nin dijital yayıncılık ve spor alanındaki heyecan verici dinamiklerini küresel deneyimimiz ile daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Şeklinde olmuştu.

Nasser Al-Khelaïfi de dediği gibi Digitürk’ü bünyesine aldıktan sonra La Liga, Premier lig birçok önemli maçları da yayınlayarak ülkemizdeki spor tutkusunu yükseltti.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

HTML Widget Başlığı

Son Yorumlar

HTML Widget Başlığı 2