FOX TV Kimin?

FOX TV Kimin?

FOX TV

2007’den bu yana birçok dizi ve programla yayın yapan FOX TV, özellikle 2018 yılında bünyesine kattığı programlarla reyting rekorları kırmaya başladı. Fatih Portakal’ın sunduğu haber programı ile daha çok dikkat çeken FOX TV, genellikle hükümete muhalif haberleri ile gündemde. Hükümete bu kadar çok muhalefet yapan kanalın yayın yapması ve hiç uyarı almaması dikkate alındığında, akıllara ilk gelen FOX TV kimin? FOX TV’nin arkasında kim var? Gibi sorular geliyor.

FOX TV Kimin?

İhlas Holding’e ait TGRT kanalının, yayın ve isim haklarının tamamı devredilmesi ile 24 Şubat 2007 tarihinde FOX TV olarak ekranlarda yer aldı. Dünyada birçok ülkede yayın yapan FOX TV,  News Corporation şirketine bağlı bir yayın kuruluşudur. Şirketin kurucusu ve sahibi ise Rupert Murdoch isimli iş adamıdır. Şirketin genel merkezi İstanbul, Zeytinburnu’nda yer almaktadır. Türkiye de normal anten üzerinden ücretsiz olarak izlenen FOX TV’nin, FOX Life, FOX Crime ve FOX Sport gibi ücretli kanalları da bulunmaktadır.

FOX TV Yayın Akışı 

Hafta içi her gün sabah, İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat haber programı ile güne merhaba diyen FOX TV, akşamları saat 19’da Fatih Portakal ile FOX Ana Haber programları yer alıyor. FOX TV de bu gün ne var dediğimizde ise, Pazartesi günleri saat 20 de ekranların sevilen dizisi Yasak Elma, Salı günleri saat 20 de Kadın dizisi yer almakta. Çarşamba akşamları yediden yetmişe herkesin izlediği, İlker Ayrık’ın sunumuyla Yaparsın Aşkım isimli yarışma programı bulunuyor. Perşembe akşamları ekranlara yeni katılan Bizim Hikaye dizisi ile yayın yapan FOX TV, her Cuma farklı bir sinemayı izleyicilerle buluşturuyor. Cumartesi akşamları Bir Aile Hikayesi dizisi ile bizleri ekranlara kilitleyen FOX TV, Pazar akşamları herkesin heyecan ve merakla izlediği Savaşçı dizisi ile haftayı kapatıyor.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

HTML Widget Başlığı

Son Yorumlar

HTML Widget Başlığı 2