Star TV İzle

Kuzgun 09:45 - 12:30
İsim STARTV MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.
Kategori Ulusal
Genel Merkezi Ankara
İletişim star@dogusyayingrubu.com
Telefon +0212 335 00 00
Adres http://www.startv.com.tr

Ülkemizin ilk özel televizyon kanalı dediğimizde hepimizin aklına Star TV geliyor. Cem uzan ve Ahmet Özal tarafında kurulan bu tv kanalının kuruluş tarihi olarak takvimler o zamanlarda 1 Mart 1989’u gösteriyordu. Kanalın kuruluşu İsviçre’de Star 1 adıyla oldu ve ardından Almanya üzerinden yayın yapmaya başladı. İlk yayınına 7 Mayıs 1990’da test yayınlarıyla başladı ve çok geçmeden canlı yayın hayatına geçiş yaptı. Yaklaşık 2 yıl süren ortaklığın ardından Ahmet Özal ayrılarak kanalın isim hakkını da kendisine almıştır. Bunun üzerine Uzanlar kanalın adını İnterstar olarak değiştirip yayın hayatına devam etmiştir. Gerekli yasal düzenlemelerin ve teknik alt yapının hazırlanmasının ardından ülkemizde de yayın yapmaya başlayarak bu alanda ilk olma etiketine sahip oldu. Tüm bu gelişmelerinden ardından Star tv canlı olarak artık yayın hayatına başlayarak alanının öncüsü olmayı başarmıştır. Star tv kuruluşunun ardından özel teşebbüsler ve ortaklıklar ile pek çok yeni kanallar kurulmaya başlamış ve sektöre büyük bir hareketlilik gelmiştir. Tüm bu hareketlilik içerisinde yerini sağlama alan kanal, diğer teşebbüslerin arasında ön sıralarda kendisine sağlam bir yer edinmiştir. Bu girişim bir örnek ve bir rehber olmuş, diğerlerini cesaretlendirmeye yetmiştir.

Uzun yıllar Cem Uzan yönetiminde yayın hayatını sürdüren kanala, Uzanların yaşadığı maddi sorunların ardından TMSF el koyarak yönetimi devlet eline geçirmiştir. Bu olay olduğunda takvimlerde 14 Şubat 2004 yazıyordu. Yaklaşık 6 ay kadar TMSF tarafından yürütülen yayınların ardından kanal Uzanların borçlarına karşılık satılarak Doğan Yayın tarafından satın alınmıştır. Bu dönemde büyük bir atılım gerçekleştiren kanal, Avrupa’daki vatandaşlarımız için de EuroStar adıyla yayın yapmaya başlamıştır. Takvimler 17 Ekim 2011’i gösterdiğinde ise kanal tekrar el değiştirerek Doğuş Yayın Grubu tarafından satın alınmıştır. Kanalın yeni sahibi, yayın anlayışını ve içeriğini büyük ölçüde değiştirerek kanalı daha modern bir hale getirmiş ve kaliteli yayıncılık ilkesini benimseyerek bu çerçevede büyük değişiklikler yapmıştır. Bu tarihten itibaren kanal büyük bir sıçrayış geçekleştirerek daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. İnternet üzerinden de yayına başlamasıyla birlikte artık Star tv izlemek çok daha kolay bir hale gelmiştir. Dünyanın dört bir yanından izleyiciler internet aracılığıyla kanalı ve yayınlarını takip etmeye başlamıştır. Bu da hızla artan seyirci sayısını daha da hızlandırmıştır. Kaliteli ve kesintisiz bir yayın hizmeti ile izleyicilerinden tam not almayı başarmaktadır. Bu yayın anlayışı çizgisinde yaklaşık 30 yıldır hizmet vermeye devam etmektedir.

Birçok televizyon kanalında olduğu gibi web sitemizden Star tv canlı izlenebilmektedir. Günün her anında dilediğiniz her ortamda başta mobil cihazlarınız olmak üzere internete girebileceğiniz her yerden kanalı canlı olarak web sitemizden rahatlıkla izleyebilirsiniz. Yayın kalitesi yüksek çözünürlükte olup donma ve kesinti gibi sorunlarla asla karşılaşmazsınız. Star tv tarafından son zamanlarda büyük bir beğeniyle izlenen pek çok dizi ve programlar peşi sıra yayınlanmaya başladı. Siz de büyük bir hayranlık duyulan bu tür içerikleri kaçırmak istemezsiniz diye umuyoruz. Hal böyle olunca evinize gelene kadar geçen zaman diliminde kanalın yayınlarını internetten izleyerek kaçırmamış olursunuz. Hatta eve geldiğinizde de meşhur kumanda kavgalarına bulaşmadan dilediğiniz kadar keyifle izlemeye devam edebilirsiniz.  Tüm bu kolaylıklara erişerek keyifle tv izlemek için sahip olmanız gereken tek şey internet erişimi ve internete girebileceğiniz bilgisayar veya herhangi bir mobil cihaz olmaktadır. Bunları temin ettikten sonra Star tv’deki takip ettiğiniz yayını sırtınızı arkanıza yaslayarak doyasıya seyredebilirsiniz.

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?