TV 8

İsim TV 8
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
İletişim izleyicitemsilcisi@tv8.com.tr
Telefon 0(212) 304 88 88
Adres https://www.tv8.com.tr

Ülkemizin en çok izlenen kanallarından birisi olan TV 8, yaklaşık 20 yılı aşkın bir süredir yayın hayatını sürdüren nadir tv kanallarından birisidir. İlk yayınına 22 Şubat 1999’da başlayan kanal 2003 yılına kadar sadece haber içerikli yayınlar yaparak izleyicileriyle buluşmuştur. Ardından konsept değişikliğine gidilerek ulusal yayın yapan diğer kanallarla benzer içerikli yayın ilkesini benimsemiştir. Bu tarihten itibaren tıpkı diğer özel televizyon kanalları gibi yayınlar yaparak 2013 yılına kadar bu çizgide devam etmiştir. 2013 ılına gelindiğinde ise dünyaca ünlü bir isim olan Acun Ilıcalı tarafından satın alınarak yepyeni bir kimliğe bürünmüştür. Tv 8 canlı yayın anlayışı başta olmak üzere pek çok yayın türünü değiştirerek adeta bir eğlence kanalı haline gelmiştir.

Dünya genelinde teknolojinin büyük bir hızla geliştiğini hayranlıkla ve şaşkınlıkla izlediğimiz bir zaman dilimindeyiz. İhtiyacımız olan hemen her şey neredeyse anında elimizin altında olabiliyor. Özellikle internet kavramının hayatımıza girmesi ve hatta adeta hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte bu dediğimiz çok daha kolay bir hale gelmiş bulunuyor. Aklımızda olan her şeye sahip olabilmek ya da her şeyi edinebilmek için sadece birkaç klavye ve fare hareketi yeterli oluyor. Nitekim tüm bu kolaylıklara sadece internet ve internete erişim sağlayabileceğimiz herhangi bir cihaz (bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi…) aracılığıyla rahatlıkla sahip olabiliyoruz. Hayatımızın hemen her alanında olduğu gibi tv izlemek için de internet bizlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Başta web sitemiz olmak üzere internet üzerinden günün her anında dilediğimiz tv kanalını açıp izleyebiliyoruz. TV 8 canlı izleme imaknı da bunlardan sadece birisidir. Başta eğlence olmak üzere birçok farklı türde programlar ile karşımıza çıkan TV 8’e web sitemizden erişerek keyifle izleyebilirsiniz.

Bilindiği üzere TV 8, Acun Ilıcalı tarafından satın alındıktan sonra adeta kabuk değiştirircesine bambaşka bir hüviyetle karşımıza çıktı. Eski klasik ulusal yayın konseptinden çıkarak daha çok yarışma ve eğlence ağırlıklı bir yayıncılık anlayışına büründü. Dünyanın farklı ülkelerinde ilgiyle ve merakla izlenen yarışma programlarını ülkemize uyarlayarak büyük bir çıkış yakaladı. Survivor başta olmak üzere pek çok farklı yarışma ve eğlence programları sayesinde en çok izlenen tv kanalları arasında ön sıralara yerleşmeyi başardı. Üstelik bazı milli futbol maçlarının yayın hakkını da almasıyla birlikte adeta büyük bir izleyici kitlesine kısa sürede ulaşmayı başararak tarihe adını yazdırmış bulunmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere TV8, oldukça popüler bir tv kanalı olarak yayın hayatını sürdürmektedir. Çok sayıda izleyici kitlesine sahip olmasında yayınladığı eğlence ve yarışma programlarının büyük bir katkısı bulunmaktadır. Bu tür yayınlar canlı olarak televizyondan yayınlanmaya başladığı andan itibaren pek çok izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarmaktadır. Evinde televizyon karşısında rahatça izleyemeyenler de internet üzerinden TV 8 izlemek isteyenler için kesintisiz bir yayın akışı sunmaktadır. Böylece dileyen dilediği yerden internet vasıtasıyla canlı olarak TV 8 kanalını izleyebilme şansına sahiptir. Başta Azerbaycan ve KKTC olmak üzere çevre ülkelerde uydu üzerinden yayın yaparak oralardaki gurbetçilerimize de ulaşabilmektedir. İnternet yayını sayesinde ise dünyanın her bir yanına ulaşarak izleyicileriyle buluşabilmektedir. Eğlence ve yarışma programlarının yanı sıra dünya liglerinden başta futbol ve basketbol olmak üzere pek çok spor dallarında maç özetleri ve haberlerini seyircilerin ekranlarına getirmektedir. Tüm bu başarılı yayınlarına kısa sürede ulaşması, kanal yönetiminin bu işi çok iyi bildiğini ve seyircinin ne istediğini gayet iyi bildiğini göstermektedir. Hal böyle olunca başarı da arkasından hızla kendiliğinden geliyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?